Strobing – Contouring pomocou zvýraznenej výzoru

Strobing a contouring vyzerajú skoro podobne, ale sú veľmi odlišné. Môžete oživiť vzhľad v jedinom dotyku a vytvoriť jemný efekt kontúr, ktorým sa každý môže pochváliť. Strobing a contouring sú prirodzenejšou alternatívou k nakresleniu produktov na tvár. Oba sú procesy modelovania tváre, ktoré vyžadujú dobré rozpoznanie tvarov a tónov pleti, aby ste mohli dosiahnuť požadovaný účinok.

Čo je strobing?

Strobing znamená nastaviť na tvár svetlé odlesky, ktoré ju vybudia. Dateľuje obrysy tváre a zdôrazňuje jej určité časti. Nie je to „nakreslená“ tvár ako je tomu pri contouringu, ale skôr efekt estetického zvýraznenia obrysov. Kontrast a harmonické dodanie lesku svetla a tmy na tvári sa nazýva konturovanie. Oboje možno vykonávať smerom von z obličeja v opačnom smere od jemného kostrového kostitra.

Ako dosiahnuť efekt strobingu?

Aby ste dosiahli efekt strobingu, budete potrebovať svetlo rozfúkané tvárové farby s mierne perleťovým alebo metalickým nádychom. Vyberá sa, ktoré obrysy sa majú ako prvé zvýrazniť. Strobing sa zameriava skôr na oblasť oboch strán kostí okolo očí, jemného brčka nad ústami a podhrsení na tvári. Po jasnejších obrazcoch sa často používa základný kontúrujúci model svetlého sľubu v oblasti vrcholu lícnych kostí.

Proces strobingu

Proces strobingu spočíva v nanesení lesku alebo farby na obrysy tváre. Mali by ste prelievať svetlo na vonkajší okraj lícnou kostou, nádychom prispôsobeným pevnosti koťov. Vložte jemné perleťové svetlo aako sestup, prípadne bronzer, do ľavého a pravého vybrúsenia. Potom v úzkych uhloch obliekajte zvyšok kostí obočia a nad vlasovou oblasťou, aby sa nevyplnil svetlý odlesk. Cieľom je vytvoriť svetlo, ktoré sa postupne stane intenzívnejším. Nasledujúce sú nedílnou súčasťou procesu strobingu:

  • V ústach pod bradovou líniou aplikujte lesklý konček;
  • Zvýraznite obočie s lesklým prvkom a nasaďte na horné konce vlasové línie saturáciu svetla;
  • Vytvorte jemnú hustotu v blízkosti nosej bradovej línie;
  • Na oboje strany bradovej curlíky umiestnite malú silu perleťového krytu;
  • Vložte lezenie cez ľavé a pravé líce;
  • Na oboch stranách hrudníka a hornej čeľuste umiestnite drobné preblesky.

Kontrast svetla a tmy pre efekt contouringu

Contouring je tiež proces modelovania tváre. Týmto spôsobom sa opticky mení veľkosť, tvar a rozloženie vašej tváre. Nie je to trvalá úprava, je to zvláštny a krátky manipulačný proces v úrovni povrchu. Contouring poskytuje kontrast svetla a tmy. Aby ste dosiahli tento účinok, musíte byť obozretní a mať schopnosť preniesť obrys prírodného tvaru tváre. Smerom dnu kosti vytvára vyhnutia s farbou na prispôsobenie tónu pleti. Obsahuje vyhladzovanie, prelegovanie a pridanie hustoty rôznymi vrstvami, čo vytvára hĺbku kontúr a žiarivý vzhľad.

Rozdrvenie vs. stíšenie pre efekt contouringu

Rozdrvenie a stíšenie sú dva základné prvky, aby sa dosiahol efekt contouringu. Zahŕňajú aplikáciu farby, aby sa vytvorila optická ilúzia pre dosiahnutie požadovaného vzhľadu. Míňanie
rozťahuje obrysy tváre, zatiaľ čo stíšenie lepivá bočným hranám tváre. Miešanie môže byť dosiahnuté použitím tónovaných kruhových štetcov, masážnymi pohybmi a technikou prebijaniu a ručným štetcov. Na zníženie efektov miešania by mali byť práškové farby aplikované v špirálových linkeplatoch.

Proces stíšenia contouringu

Proces stíšenia contouringu sa začína aplikáciou svetlé matnej kryheľné farby v kostných oblastiach, ako sú líca, nosea líca a bradové kosti. Farby je potom treba prelínať do centrálnych oblastí tváre, ako sú čeľusť a hrdlo. To robí pokožku ľahko narovnavacou, bez toho, aby mnoho obmedzovalo hranice tváre. Ak sa farba aplikuje správne, nebude vytvárať žiadny akýkoľvek tlak pokožky. Táto technika aplikácie farby tiež vyhl