Chcete, aby vaše riasy vyzerali dokonale? Vyhnite sa týmto chybám!

Mohlo by sa zdať, že o maskare a jej používaní už vieme takmer všetko, zatiaľ čo chyby, ktorých sa dopúšťame pri nanášaní očného make-upu sú aj naďalej bežnou záležitosťou. Preto, pokiaľ ste frustrovaní z toho, prečo vaše riasy nevyzerajú po nanesení riasenky tak dobre, ako to vidíte v televíznych reklamách – uistite sa, či nerobíte práve jednu zo základných chýb očného make-upu.

Najčastejšie chyby pri aplikácii riasenky

  1. Donatella Versace raz povedala, že neexistuje nič také, ako príliš veľa riasenky. Toto privilégium sa však bohužiaľ nevzťahuje na každého, takže si skôr, ako si naniesite už v poradí tertiu či štvrtú vrstvu riasenky premyslite, či sa s tým vaša riasenka dokáže popasovať. Najčastejšie to končí zlepenými riasami a takzvaným efektom pavúčich nôh.
  2. Naniesli ste si prvú vrstvu riasenky a trpezlivo počkali, kým uschne? Je to strata času a riziko: najlepšie sa s maskarou pracuje, keď sú riasy ešte vlhké. Každý stylista a make-upový vizážista to vie. Preto si druhú vrstvu riasenky naneste vždy ešte pred tým, než prvá vrstva stihne uschnúť – takto si budete môcť riasy bez problémov upraviť, pričom sa vyhnete ich zlepeniu či hrudkám na špičkách rias.
  3. Aj vy máte tendenciu pumpovať kefku maskary hore dole? Robí to takmer 90% žien. Robíme to z dôvodu, pretože si myslíme, že tým na kefku naberieme väčšie množstvo produktu, ktoré sa potom lepšie rozloží medzi jej štetinkami. Bohužiaľ, týmto spôsobom si akurát tak natlačíme množstvo vzduchu (celkom zbytočne) do tuby riasenky. V dôsledku toho začne produkt meniť svoju konzistenciu a časom sa začne zhoršovať aj jeho bezproblémové nanášanie.
  4. Vieme, že ráno nemáme dosť času na vytvorenie dokonalého make-upu, ale niekedy je lepšie vzdať sa aplikácie očných tieňov alebo rúžu a zamerať sa radšej na nanesenie riasenky. Nedbalo alebo rýchlo nanesená riasenka môže pokaziť celý make-up a častokrát spôsobiť škvrny na očných viečkach. V takomto prípade je dobré použiť známy trik vizážistov a blogerov: stačí si umiestniť lyžičku medzi riasy a pokožku. Týmto spôsobom zaistíte, že sa riasenka nedostane na viečka. Prebytočný produkt sa zachytí na lyžičke, čo znamená žiadne škvrny tam, kde by nemali byť.
  5. Pokiaľ si neumývate svoju kefku od riasenky – zvyšky maskary sa vám budú usádzať medzi štetinkami kefky a počas nanášania riasenky sa dostanú na samotné mihalnice. Baktérie sa na maskarovej kefke množia veľmi rýchlo. Nezabudnite, že kefka by sa mala umývať čistou vodou alebo jemým odličovacím prípravkom, a to čo možno najlepšie raz alebo dvakrát do týždňa.