10 chýb pri líčení a starostlivosti o mihalnice. Znie vám to povedome?

O potrebách našich mihalníc premýšľame len zriedka. Robíme všetko pre to, aby sme zväčšili ich objem, zatiaľ čo vôbec nevenujeme pozornosť nežiadúcim účinkom našich činov. Zistite, či aj vy robíte rovnaké chyby alebo nie.

Väčšina žien túži po dokonalom vzhľade mihalníc 24/7 a aj napriek tomu nerobia nič pre zlepšnie ich stavu. Koniec koncov, hustota a dĺžka rias závisia od ich zdravia! V skutočnosti, naše činy z časti prispievajú k zhoršeniu ich stavu namiesto toho, aby im pomáhali. Častokrát naše riasy nevedomky oslabujeme, pričom strácajú svoju vitalitu a prispievame k ich zvýšenému vypadávaniu.

TOP 10 – CHYBY PRI LÍČENÍ A STAROSTLIVOSTI O MIHALNICE

1. Používanie starej riasenky

Dátum expirácie riasenky sú obvykle 3 mesiace, pokiaľ výrobca neuviedol inak. Po uplynutí tejto doby kozmetika stráca svoje vlastnosti, jej konzistencia začína hustnúť a zasychať. Nie je taká efektívna ako na začiatku a môže dokonca vážne poškodiť naše riasy. Okrem toho, môžu niektoré jej zložky oxidovať a meniť svoje vlastnosti, čo je dôvod, prečo môže po čase riasenka zlepovať riasy a škodiť im.

2. Vytáčanie už namaľovaných mihalníc

Klieštiky na mihalnice sú nástrojom, ktorý vám umožní dokonalé vytočenie mihalníc a dokonca dodanie objemu. Bohužiaľ, mnoho žien ich používa nesprávne, pretože málokedy majú čas na ďalšie skrášľovacie procedúry v salónoch. Zvyčajne si nanesieme len zopár vrstiev riasenky. Takže v prípade, ak sa chystáme na nejakú dôležitejšiu udalosť, urobíme to isté ale s rozdielom, že dodatočne siahneme po klieštikoch na mihalnice, aby bol výsledný efekt ešte veľkolepejší. Je to chyba, ktorá sa môže skončiť s prilepenými, zdeformovanými a polámanými mihalnicami. Klieštiky na mihalnice preto používajte vždy pred nanesením samotnej riasenky a nikdy nie po!

3. Neodstraňovanie make-upu pred spaním

Jednou z najčastejších chýb, ktorá negatívne ovplyvňuje stav našich mihalníc, ale aj našej pleti, je neodlíčenie sa pred spaním alebo nedostatočné odstránenie make-upu. Najčastejšie je to kvôli našej vlastnej lenivosti, v prípade, keď sme priveľmi unavení na to, aby sme sa zaťažovali odličovaním, alebo sa snažíme odličovanie odbiť čo možno najrýchlejšie a tak nie je vykonané vôbec dôkladne a zabúdame na fakt, že všetky zvyšky kozmetiky a nečistoty obmedzujú prístup k živinám a brzdia regeneráciu mihalníc. Ich rast je narušený a upchaté vlasové folikuly prispievajú k oslabeniu cibuliek a strate mihalníc.

4. Nadmerné využívanie skrášľovacích procedúr

Mihalnice sú veľmi krehké a chúlostivé chĺpky, ktoré nemajú radi, keď sa okolo nich deje veľa rozruchu. Preto by mali byť všetky kozmetické procedúry vykonávané s mierou. Čím častejšie si dávame riasy predlžovať, laminovať, farbiť či vytáčať, tým budú oslabenejšie. Väčšina látok používaných na dodanie určitej farby a tvaru mihalniciam sú chemickými zmesami, ktoré trvalo poškodzujú ich štruktúru.

5. Nepoužívanie séra na mihalnice

Aj napriek tomu, že popularita séra na mihalnice neustále rastie, siahajú po ňom väčšinou iba ženy, ktoré túžia po dlhších mihalnicciach. Kvalitné sérum sa napriek tomu oplatí používať aj v prípade, že ste s vzhľadom svojich mihalníc spokojní. Vašim riasam totiž poskytne potrebné živiny a zaistí ich optimálnu hydratáciu, vďaka čomu budú ešte krajšie. Ak nepoužívate sérum na mihalncie, je väčšia pravdepodobnosť, že budú vaše riasy oslabené.

6. Nanášanie príliš veľa vrstiev riasenky

Umiernenosť je v make-upe veľmi dôležitá. Nielen kvôli tomu, aby sme sa vyhli karikatúrne vyzerajúcemu výslednému efektu, ale aj kvôli zdraviu našich mihalníc. Príliš veľa riasenky nie je rozhodne ničím dobrým. Prečo? Jej prebytok sa môže usadiť vo vývodoch vlasových folikulov, zlepiť rias dohromady a celkovo ich zaťažiť. Receptúra tiež spôsobí, že začnú častejšie vypadávať, zoslabnú a stanú sa náchylnejšími na mechanické poškodenie.

7. Časté používanie vodeodolnej riasenky 

Ženy majú vodeodolné riasenky v obľube práve z dôvodu, že im zabezpečia dokonalý vzhľad bez ohľadu na podmienky – dážď, vietor, plač, atď. Riasenky s vodeodolnou receptúrou sú často obohatené o škodlivé látky, ktoré môžu mihalnice oslabovať. Je určite lepšie zvoliť si klasickú riasenku s kvalitne zloženou receptúrou, ktorá je dlhotrvácna a s výhodou ľahkého odlíčenia.

8. Pravidelné nosenie umelých mihalníc

Umelé mihalničky vyzerajú úžasne, sú veľmi pohodlné na nosenie a zbavujú nás povinnosti každodennej aplikácie riasenky. Aj keď jednorazové nosenie umelých mihalničiek ešte nikomu neublížilo, ich každodenné nosenie môže pre naše riasy predstavovať záťaž a následne trvalé oslabenie cibuliek a nadmernú stratu rias. Preto by ste ich nosenie mali radšej zvážiť a obmedziť ho len na zvláštne, špeciálne príležitosti.

9. Nanášanie ricínového oleja na mihalnice

Myšlienka používania oleja na mihalnice nie je sama o sebe zlá. Oleje obsahujú množstvo cenných mastných kyselín, antioxidantov a vitamínov. Ricínový olej je najčastejšie odporúčaným olejom, pokiaľ ide o mihalnice, ktorý by mal teoreticky podporovať ich rast. Bohužiaľ, jeho konzistencia je príliš hustá a bez zmiešania s inými olejmi dokáže riasy nepekne polepiť a oslabiť.

10. Nesprávne odstraňovanie make-upu

Znova sa vraciame k téme odličovania, nakoľko ide o krok, ktorý je v rámci starostlivosti o mihalnice mimoriadne dôležitý a neoplatí sa ho vynechať. Neodstránenie make-upu je veľkou chybou, ale takisto môže mať na naše mihalnice negatívny dopad aj nesprávne odličovanie. Na odstránenie očného make-upu je najlepšia micelárna voda alebo jemné odličovacie mlieka, ktoré dokážu rozpustiť a zhromaždiť veškerú očnú kozmetiku. Stačí si na očné viečko priložiť vatový tampón navlhčený vybraným odličovacím prípravkom, chvíľu počkať a následne nečistoty zachytené na tampóne jemne zotrieť. Najhoršia vec, akú môžeme našim riasam spraviť, je príliš silné trenie a nešetrné odličovanie.