Pri výbere riasenky venujeme niektorým vlastnostiam produktu väčšiu pozornosť ako iným. Sme zvedaví, či konkrétna riasenka dokáže riasy predĺžiť, zahustiť, alebo im dodať pekné zvlnenie. Rovnako dôležitá, ak nie dokonca ešte dôležitejšia, je náležitá starostlivosť o mihalnice, na ktorú by sme sa mali takisto zamerať. Spôsob, akým sme si zvykli maľovať naše riasy nielenže ovplyvňuje ich stav, ale aj celkový vzhľad. Predtým, ako sa dozviete odpoveď na otázku, ako si bezpečne nalíčiť riasy, zistite, kedy je načase vymeniť starú riasenku za novú a ako sa starať o jej kefku.
Kedy je načase zahodiť riasenku?
Vo väčšine prípadov je to po dobe 6 mesiacov od otvorenia riasenky. Majte na pamäti, že každé kozmetické balenie musí obsahovať dátum expirácie daného produktu, ktorý je vyjadrení malým obrázkom v podobe otvorenej nádobky s presným počtom mesiacov, počas ktorých by sa mal produkt spotrebovať. Táto lehota začína od prvého otvorenia produktu. Ak si však nepamätáte, kedy ste svoju riasenku začali používať, zamerajte sa na jej konzistenciu: jej suchosť, drobenie, či zvláštny zápach sú indikátormi pokazeného kozmetického výrobku. Pokiaľ spozorujete niektorý z nich, produkt musíte okamžite vyhodiť.
Je to naozaj také dôležité? Áno, je. Riasenka je kozmetika, ktorej základnou zložkou je voda a tá podporuje množenie baktérií a patogénov. Z toho dôvodu, je jej dátum expirácie taký krátky. Okrem toho, sa riasenka nanáša blízko očí, čo je samo o sebe mimoriadne chúlostivé miesto. Pokazená kozmetika by mohla oči následne podráždiť alebo aj nepekne poškodiť.
Ako sa starať o maskarovú kefku?
Kefka by mala byť aspoň raz týždenne dôkladne očistená. Jej pavidelným čistením kefky sa z nej odstraňujú usadeniny zaschnutej riasenky a pomáha tiž zachovať pôvodný tvar štetín. Údržba silikónovej kefky je oveľa jednoduchšia, nakoľko je odolnejšia a s tým úzko súvisí, že – je odolnejšia voči možným poškodeniam spôsobeným pri každodennom používaní a pravidelnom čistení kefky. Pravidelné čistenie maskarovej kefky navyše zabráni zlepovaniu rias pri nanášaní maskary a predlžuje životnosť samotnej riasenky.
Najčastejšie chyby pri nanášaní maskary
Ak si chcete riasy bezpečne nalíčiť maskarou, mali by ste sa vyvarovať nasledujúcim praktikám:
- nepoužívajte nízko kvalitné riasenky, ktoré sú vyrobené zo škodlivých prísad,
- vodeodolnú riasenku používajte len vo výnimočných prípadoch, pretože rovnako ako jej nosenie, aj jej odstraňovanie poškodzuje mihalnice,
- po každom použití riasenky sa uistite, že je tuba riasenky pevne uzavretá, aby ste tak zabránili vymyznutiu prchavých olejov,
- kefku vkladajte do tuby riasenky vždy jemne a pomaly, aby ste tak do tuby nenapumpovali príliš veľa vzduchu; čo urýchľuje vysychanie riasenky a tým pádom aj skracuje životnosť riasenky.